Najlepszych Odkurzaczy Do Liści W 2021
1. Odkurzacz do Liści NAC 1Km BVP260-1-Y

Polecamy Ci spalinowy odkurzacz do liści NAC 1Km BVP260-1-Y sprzedawany w zestawie z kompletem rur, wygodnym paskiem naramiennym, workiem na liście i kluczem do świecy. Do wykonania obudowy wykorzystano wysokiej jakości materiał odporny na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Worek na liście ma pojemność 45 l, więc nie trzeba co chwilę przerywać pracy i go opróżniać.

Odkurzacz do liści ma mocny, bezawaryjny silnik, którego pojemność wynosi 26 cm3, a moc jest równa 1 KM. Urządzenie może pracować w różnych trybach, nie tylko odkurzacza, który zasysa liście do worka, ale też dmuchawy i rozdrabniacza. Funkcja rozdrabniania pozwala zmniejszyć objętość liści nawet do 90%. Sprzęt waży 7,8 kg.

Spalinowy odkurzacz do liści firmy NAC jest polecany przez kupujących, ponieważ pozwala szybko uporać się z liśćmi zalegającymi na trawniku w ogrodzie. Jedną z najważniejszych zalet sprzętu jest funkcjonalność.
2. Dmuchawa Akumulatorowa i Odkurzacz do Liści Makita DUB185Z

Dmuchawa akumulatorowa i odkurzacz do liści Makita DUB185Z jest przeznaczona dla osób, których istnienie przewodu ograniczającego ruchy urządzeniem nie zadowala. Sprzęt jest zasilany 18 V akumulatorem i ma trzystopniową regulację siły wydmuchu ustawianego za pomocą specjalnego pokrętła. Dzięki temu nadaje się nie tylko do czyszczenia obejścia z liści jesiennych, ale też do odkurzania i osuszania maszyn i urządzeń.  Jak podaje producent, maksymalne natężenie przepływu powietrza jaki można uzyskać wynosi 3,2 m3/ min (maksymalna prędkość przepływu to: 98 m/s).

W instrukcji czytamy również, że na w pełni naładowanym akumulatorze ten odkurzacz do liści akumulatorowy pracuje przez 17 minut na maksymalnie szybkim biegu. Jako zaletę sprzętu, użytkownicy podają to, że bardzo łatwo w nim przestawić funkcję urządzenia zasysającego na dmuchające, dzięki czemu jego zakres prac i funkcjonalność się poszerza. Sprzęt pracuje z akumulatorami typu Li-ion począwszy od 1,5 do 6,0 Ah. Jego prędkość obrotowa na biegu jałowym wynosi 18000 obr./min. Waga odkurzacza – dmuchawy wynosi 2,1 kg.