Najlepsze środki uspokajające
 
Stres jest przyczyną wielu chorób i problemów zdrowotnych. Najlepsze środki uspokajające mogą pomóc uspokoić układ nerwowy i przywrócić go do normy. Są produkowane w dużych ilościach, o różnym składzie, działaniu i szybkości działania. Aby zrozumieć, który lek szybko poradzi sobie z zadaniem, opracowano ocenę funduszy, stworzoną z uwzględnieniem wielu cech i opinii lekarzy.

Valoserdin

Valoserdin jest dostępny w postaci kropli do podawania doustnego, substancją czynną jest tutaj fenobarbital. Lek stosuje się przy bezsenności, napadach tachykardii, stanach nerwicowych. Przyjmuje się doustnie 15-20 kropli 3 razy dziennie, rozcieńczając czystą wodą w objętości do 50 ml. Dawkowanie stosuje się przy zaburzeniach nerwowych, sytuacjach stresowych, silnych uczuciach. W przypadku ataku tachykardii zwiększa się do 50 kropli na raz. W takich sytuacjach wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem, który może wybrać łagodniejszy przebieg leczenia. W przypadku przedawkowania pojawiają się bóle głowy, zaburzenia oddychania i snu, osłabienie odruchów obwodowych.

Valoserdin
Valemidin

Walemidyna występuje w postaci alkoholowych kropli o brązowo-zielonym kolorze, które charakteryzują się nieprzyjemnym zapachem. W składzie znajduje się nalewka z miodunka, waleriany, głogu i difenhydraminy. Składniki te tworzą ostry zapach i smak, dlatego lek przyjmuje się wyłącznie w postaci rozcieńczonej. Pomaga zmniejszyć nadmierną pobudliwość układu nerwowego, zmniejsza niepokój i stres, pomaga szybciej radzić sobie ze stresującymi sytuacjami. Walemidyna znajduje również zastosowanie w kompleksowym leczeniu nerwic sercowo-naczyniowych, korzystnie wpływa na ustrój, nie podrażnia go.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest wiek do 18 lat, a także indywidualna nietolerancja składników przedstawionych w składzie. Przyjmuje się 30-40 kropli 30 minut przed posiłkiem 3 razy dziennie. Leczenie trwa do 2 tygodni. Wzrost kursu prowadzi do uzależnienia organizmu.

Valemidin