Najlepsze lekarstwo na ból zęba
Każdy doświadczył bólu zęba przynajmniej raz w życiu. Jest to jeden z najbardziej intensywnych, bolesnych objawów i jest bardzo trudny do zniesienia. Oprócz wizyty u dentysty można skorzystać z pomocy znieczulającej. Ale jak wybrać odpowiedni lek z ogromnego zestawu środków znieczulających?

Denta

Producent oferuje dwa rodzaje uwalniania – szklaną butelkę lub specjalny zakraplacz o objętości 10 lub 20 ml. Roztwór zawiera trzy składniki – przeciwbólowy, uspokajający chlorohydrat, który również łagodzi drgawki i drgawki, przeciwdrobnoustrojowy zestresowany olej kamforowy, który poprawia krążenie krwi, zapobiega stanom zapalnym i podrażnieniom oraz etanol. Niedopuszczalne stosowanie w okresie laktacji, limit wieku od 12 lat. W przypadku nadużywania możliwe są działania niepożądane – alergie, senność, skurcz oskrzeli, drgawki, zawroty głowy, ból głowy.

Denta
Dentaguttal

Skład pipet z działaniem przeciwbólowym, który ma działanie uspokajające, nadaje się do znieczulenia miejscowego, dlatego jest szeroko stosowany w stomatologii. Przygotowuje się go z czerwonawo-brązowym roztworem o silnym zapachu. Jako część 3 składników – syntetycznej kamfory, olejku z mięty pieprzowej, nalewki waleriany. Nałożony na bolesny obszar, najpierw pojawia się niewielkie miejscowe podrażnienie, aby wyeliminować zaburzenie, po czym kropelki znieczulają, łagodzą i dezynfekują. Pałeczkę pudową nasączoną roztworem nakłada się 2-3 razy dziennie. Limit wieku od 12 roku życia, stosowanie Dentaduttal nie jest zalecane dla ciężarnych, karmiących matek.

Dentaguttal