8 powodów, dla których powinieneś dostać psa


Pies jest u boku ludzi od czasów starożytnych. To bardzo inteligentne zwierzę i potrafi zrozumieć, co oznacza od 60 do 100 słów. Jeśli na przykład powiemy “chodźmy”, zrozumie, że pójdzie na spacer, a kilka psów może nawet nosić jego smycz. Będą jednak czekać przy drzwiach, szczęśliwie machając ogonami. Nawet jeśli nie wie, co mówimy, może zrozumieć, jak się czujemy przez ton naszego głosu i odpowiednio reagować.


Ze względu na długotrwały kontakt z ludźmi, psy stały się całkowicie zgodne z codziennym życiem i zachowaniem ludzi. Pomagają ludziom w wielu przypadkach, takich jak polowanie, ochrona i nadzór, pomoc udzielana przez nich siłom bezpieczeństwa (policja, wojsko, straż pożarna, lotniska), towarzyszenie, a nawet zdrowie (przewodnicy dla niewidomych).

Jak już w przeszłości w większym stopniu wspominaliśmy, ludzie mieli psa w swoim domu. W ostatnich latach obserwuje się jednak tendencję do pozyskiwania psów, albo ze sklepu zoologicznego, albo ze schroniska dla bezpańskich psów. Więc jeśli myślisz o kupnie psa, ale wahasz się, znaleźliśmy kilka powodów, aby pomóc Ci podjąć szybszą decyzję! –