Najlepsze lekarstwo na przeziębienia
Przy wyborze leków nie jest właściwe kierowanie reklamy w telewizji. Aby zamanifestować pierwsze objawy przeziębienia, należy odwiedzić klinikę zgodnie z zaleceniami lekarza.

Tamiflu •

Monopreparat z wysoce skutecznym składnikiem przeciwwirusowym – oseltamiwirem. Przeniknął do organizmu, znajduje patogen, hamuje agresję enzymu neuraminidazy. Zapobiega to rozprzestrzenianiu się wirusa na nowe komórki. Na tej podstawie Tamiflu nazywa się terapią patogenną, która jest odpowiednia głównie dla grypy. Lekarze przepisują go na ostre infekcje dróg oddechowych w sezonie epidemicznym, kiedy pacjent ma silne objawy od pierwszych dni – gorączkę, objawy nieżytowe w nosogardzie, utratę siły, ból mięśni itp. Nadaje się również do specjalnego zapobiegania grypie. Tabletki są przyjmowane nie dłużej niż 5 dni, niezależnie od jedzenia, a co najważniejsze, nie później niż drugiego dnia po pojawienia się znaków ostrzegawczych.

Tamiflu
Arbidol

Ten niedrogi lek przeciwwirusowy oparty jest na aktywnym składniku umifenowiru. Jest skuteczny nie tylko w leczeniu ostrych infekcji dróg oddechowych i szczepów A i B, ale także w leczeniu cebuli rotawirusowej. W ostatnich latach Arbidol był stosowany jako immunostymulator, ponieważ jego prawidłowe stosowanie zwiększa odporność organizmu na grypę poprzez zwiększenie produkcji interferonu. Producent zapewnia kilka form uwalniania – proszek do zawiesiny, tabletki, kapsułki. Dozwolone jest leczenie istniejącej choroby, ale najlepiej w pierwszym dniu manifestacji i zapobieganie kolejnym infekcjom. Leczenie dzieci w wieku 2 lat i starszych jest dopuszczalne.

Arbidol