Najlepsze środki na ból gardła
Każda osoba miała tak nieprzyjemny objaw, jak ból gardła przynajmniej raz. Przyczyną tego mogą być wirusowe, zakaźne, bakteryjne uszkodzenia spowodowane dławicą piersiową, zapaleniem migdałków, zapaleniem gardła, zapaleniem krtani. Ze względu na wszechstronność patogenów producenci oferują różne grupy leków. Niektóre zabijają patogenną mikroflorę, inne łagodzą ból, a inne zmiękczają błonę śluzową, łagodzą podrażnienia.

Stopang

W sprzedaży jest spray znanej firmy Teva, która ma substancję czynną w kompozycji – heksetydynę. Objawia się po dobrej stronie z mokrą dławicą piersiową, laryng lub infekcjami gardła gardła. Dodatkowe składniki – estry eukaliptusa, anyżu, mięty, sassafry, kwiatu pomarańczy. Taki koktajl działa w trzech kierunkach jednocześnie – w roli środka antyseptycznego, przeciwgrzybiczego i znieczulającego. Wskazania obejmują mech jamy ustnej, choroby zębów. Zgodnie z instrukcjami ogórek jest traktowany 2 razy dziennie przez okres do 7 dni. Limit wieku wynosi 8 lat i więcej. Z najwyższą ostrożnością kobiety powinny leczyć Stopangin w pierwszym trymestrze ciąży. Przeciwciała klasy – erozja formacji jamy ustnej, zanikowe zapalenie gardła.

Stopangin
Faringosept

Sprawdzony w czasie, praktyka medyczna, lek ma postać pastylek do ssania. Głównym składnikiem jest ambatson, który działa jako środek dezynfekujący, przeciwdrobnoustrojowy. Dodaje się do niego kakao, które nadaje tabletkom brązowy odcień i specjalny zapach peculia. Badania kliniczne zapobiegają rozprzestrzenianiu się bakterii, dlatego Faringosept jest klasyfikowany jako środek bakteriostatyczny. W kolumnie wskazań producent zgłosił wszystkie choroby jamy ustnej w procesie infekcji i stanu zapalnego. Tabletki należy rozpuścić pół godziny po jedzeniu, po czym nie ma nic do jedzenia ani picia przez 3 godziny. Dzienna dawka nie przekracza 5 szt. Limit wieku wynosi 3 lata.

Faringosept